Poznaj mnie

beata kaczor

Kim jestem?


Nazywam się Beata Kaczor #JaKaczka i jestem Dyplomowanym Trenerem Mentalnym od eMOCji i zdrowego życia oraz certyfikowanym praktykiem KODU EMOCJI I KODU CIAŁA. Od ponad 10 lat pomagam sprzątać w głowie, w ciele i budować prawidłowe instrukcje obsługi własnych emocji. Uwalniam od blokad, napięcia, lęków i bagażu emocjonalnego czy stresu. Pomagam odbudowywać poczucie własnej wartości i pewności siebie.

Od ponad 15 lat jestem także ekspertem ds. alternatywnego wychowania.

 

Skąd czerpię wiedzę?

Psychologia rozwoju jest moją pasją od zawsze, a uprawiam ją czynnie od 2006 roku, czyli od uzyskania pierwszego certyfikatu z tytułem Trener Biznesu. I od 2006 roku zagłębiam się w meandry alternatywnego wychowania i rozwoju dzieci.

Wiedzę z obszaru treningu mentalnego i psychologii rozwoju zdobywałam u moich mentorów:  Jakub B. Bączek i Jacek Santorski. Ukończyłam certyfikację na trenera metody KODU EMOCJI i KODU CIAŁA u dr. Nelsona.

Beata Kaczor Dr Bradley Nelson
Beata Kaczor i dr Bradley Nelson

Co inni piszą o współpracy ze mną?

Kasia
Read More
Polecam. Świetne podejście do emocji i nie tylko. Takie świeże, takie proste i łatwo przyswajalne, by wprowadzić w życie. Z całego serducha polecam😍
Magdalena
Read More
Nobel to za mało za to, co robisz! To, co nam dajesz, jest bezcenne.
Ania
Read More
Bardzo trudne tematy opowiedziane w prosty, zrozumiały sposób, dały mi poczucie spokoju i w pełni zanurzenia się w temacie.
Gosia
Read More
Ogromna dawka merytorycznej wiedzy. Wspaniała atmosfera, nie tylko teoria, ale też praktyka, odpowiadanie na wszystkie pytania, uważność na nas. Czuję ogromną wdzięczność, że mogłam tu być!
Monika
Read More
Błędne obsługiwanie emocji utrudnia życie… bardzo, i co najlepsze? Można to zmienić! Z Kaczką wiele mi się udało zrobić💪 i jest fajnie.
Michał
Read More
Świat emocji był poza mną, a teraz to mój świat!!!
Previous
Next

Skąd moje zainteresowanie psychologią rozwoju i eMOCjami?

A stąd,  że moje życie rodzicielskie nie było usłane różami. Moja córka Amelka urodziła się z problemami i groziło jej sporo chorób neurologicznych. A ja jestem fajterka i zakasałam rękawy i powiedziałam,  że będzie w pełni zdrowa.

Czytałam po nocach wszystko co się dało. Podważałam każdą opinię lekarską. Czytałam amerykańskie badania i szukałam nowych rozwiązań. Łączyłam do tej pory niepołączone terapie, koncepcje, założenia i teorie.

Codziennie szłam na piechotę przez pół Opola na rehabilitację Amelki. A jak wracałam to pracowałam z nią w domu dalej. Moja rodzina mówiła, że zwariowałam. Moi bliscy dziwili się, że tak mi “odbiło”. A ja czułam i wiedziałam, że ta moja praca i niezłomność przyniosą efekty.

 

I stał się cud. 

A raczej ja, razem z rehabilitantką Amelki go wypracowałyśmy. Od tamtego czasu uczę się dalej, dalej kwestionuję i łącze niepołączone . Od tamtego czasu minęło 16 lat. A ja mam NIESAMOWITĄ Amelkę. I NIESAMOWITEGO Kubę (10lat). Mam jeszcze przez chwilę,  bo za raz pójdą w świat. Czy to ja jestem sprawcą ich NIESAMOWITOŚCI?

NIE!

Oni urodzili się  NIESAMOWICI. Ja się uczyłam jak ich NIE ZEPSUĆ!

Jak wyglądała moja droga?

W tamtym czasie byłam też trenerem od kompetencji psychospołecznych. Pracowałam z biznesem i edukacją i pokazywałam pracownikom, nauczycielom i rodzicom, jak lepiej się komunikować, rozwiązywać konflikty czy budować zespół. Przez kilka ładnych lat prowadziłam także w Opolu moją autorską Szkołę Trenerów Biznesu. Mam na moim koncie kilka autorskich dużych projektów:

  1. Akademia Skutecznego Lidera (3 edycje) – z gośćmi takimi jak Iwona Majewska Opiełka czy Jacek Rozenek, Adrianna Filiks czy Sławek Prusakowski.
  2. Szkoła Trenerów Biznesu (11 edycji) z takimi gośćmi jak Zdzisław Hofman czy Dawid Bałutowski
  3. Szkoła Trenerów Kompetencji Psychospołecznych (5 edycji) dla szkół i przedszkoli.

I tak sobie szłam w mym własnym rozwoju, aż trafiłam na Akademię Psychologii Przywództwa do Jacka Santorskiego, dzięki któremu po raz pierwszy wywróciłam moje życie zawodowe do góry nogami. I na mym własnym przewrocie napisałam pracę zaliczeniową i zakończyłam tę edukacyjno-rozwojową przygodę z wyróżnieniem.

Kolejny krok milowy w moim rozwoju to czas, gdy 2 lata później trafiłam na Akademię Trenerów Mentalnych do Kuby B. Bączka (jej pierwszą edycję) i dowiedziałam się, że to co robię hobbystycznie z dzieciakami ze Szkoły Tańca Fokus w Opolu, to jest trening mentalny.

Ba, że to co robię od kilku już ładnych lat w pracy indywidualnej (bo jestem także po szkole coachingu w Vancouver) to nie coaching a trening mentalny właśnie.

I jak ja odetchnęłam. Bo ramy coachingu strasznie mnie gniotły i uwierały. I nie pozwalały rozwijać mi i moim klientom tak mocno skrzydeł, jak tego pragnęliśmy.

To był rok 2017, a ja już miałam ponad 2 letnie doświadczenie w treningu mentalnym😊 No i rozwinęłam swoje Kacze skrzydła – założyłam wtedy wraz z moją przyjaciółką Asią Bąk i Majką Jeżowską (tak, tą od „A ja wolę moją mamę”) przepiękny projekt Akademia Edukacji i Rozwoju Majki Jeżowskiej, w którym ja dawałam wiedzę o treningu mentalnym, emocjach i mózgu, Asia wiedzę o ruchu, tańcu i przestrzeni, a Majką swoją twórczość muzyczną.

Stworzyłyśmy razem przepiękne Zaczarowane Wakacje, masę szkoleń online, setki webinarów oraz magiczne ebooki. Tę twórczość możesz jeszcze znaleźć TUTAJ.

 

 

Podczas prowadzenia Akademii ponownie rozwinęłam moje skrzydła i ogromnie dużo się nauczyłam. Moja indywidualna praktyka w tamtym czasie została przeze mnie zmniejszona, na rzecz całkowitego oddania się pracy w Akademii. Nie przestałam jednak praktykować sesji indywidualnych i pojedynczych szkoleń.

Stworzyłam także moją autorską przestrzeń dla nauczycieli specjalistów czyli platformę rozwojową www.odn.beatakaczor.pl

Aż w roku 2020 przyszedł covid, a z nim zmiany, zmiany, zmiany. Nam w Akademii te zmiany przyniosły nowych klientów i nowe projekty. I przyszłość malowała się dla nas jeszcze bardziej obiecująco.

Niestety rok 2021 to rok zapaści rynku usług edukacyjnych.
A tym samym i ogromnych trudności z utrzymaniem tak ambitnego projektu, jakim była Akademia. W związku z tym, w czerwcu 2021 roku podjęłyśmy wspólnie decyzję o zamknięciu Akademii. Co też się wydarzyło formalnie z ostatnim dniem września 2021 roku.

W tak zwanym międzyczasie w 2021 roku mój kolega z Akademii Trenerów Mentalnych Piotr Matulka zaprosił mnie do autorskiego projektu Akademia Trenerów Mentalnych Juniorów jako prowadząca jeden blok zajęć o emocjach i stresie.

Bo ważne jest też to, że wraz z Asią Bąk stworzyłam pierwszą w Polsce grę o treningu mentalnym i emocjach jednym ( a tak naprawdę to ogromne narzędzie do pracy treningowej i terapeutycznej) www.odpornimentalnie.pl Jak możesz się domyślić propozycję prowadzenia zajęć przyjęłam. Ba, ja nawet zamieszałam w całym kotle projektu i całym programie i pod koniec 2021 roku dołączyłam do zespołu mental power.

Co prawda pod koniec roku 2021 nie miałam jeszcze pojęcia, gdzie idę w mojej pojedynczej drodze, ale wiedziałam, że idę. I wiedziałam, że umiem już słuchać siebie i swoich talentów. Więc w styczniu 2022 roku ruszyłam w moją autorską, samodzielną drogę.

I zaczęłam od mojego autorskiego szkolenia o Blokadach emocjonalnych właśnie. No i to szkolenie okazało się ogromnym sukcesem, a uczestnicy poprosili o część II.

Z realizacją części drugiej potrzebowałam trochę poczekać, bo miałam poczucie, że czegoś mi jeszcze brakuje. Ale 3 edycje warsztatu Blokady emocjonalne w pracy z dziećmi i dorosłymi zrobiłam.

W lipcu razem z Tatianą Mindewicz-Puacz stworzyłam nasze autorskie warsztaty online „Rozumiem moje emocje” i tutaj także kolejny, ogromny sukces. Który pokazał mi, że ja w jakiś zaskakujący dla mnie sposób rozumiem inaczej emocje i potrafię inaczej – efektywniej z nimi pracować.

W sierpniu 2022 przeprowadziłam kolejne Zaczarowane Wakacje i podjęłam decyzję, że ten projekt będzie kontynuowany przeze mnie i przez Asię. Bo to, co tam tworzymy to emocjonalna magia do kwadratu! No w końcu emocje to moja pasja. To, że od 4 edycji wcześniej prowadziłam podczas Zaczarowanych Wakacji moje autorskie warsztaty o emocjach – zobaczyłam w całej swojej okazałości dopiero w tym roku, podczas 5 Zaczarowanych. I po raz 5 je poprowadziłam, tym razem z udziałem mojej uczennicy Kingi Lelewicz – trenera mentalnego juniorów.

A we wrześniu pojechałam do Warszawy na szkolenie
z dr Bradley’em Nelsonem i dopełniły się we mnie wszystkie kropki. Oprócz pracy z usuwaniem blokad emocjonalnych za pomocą pracy ze świadomością, dostałam narzędzia do pracy z podświadomością. Czego ogromnie, ale to ogromnie mi brakowało podczas całego 2022 roku.

Bo przyjeżdżali do mnie ludzie z całej Polski (i nie tylko) z takimi trudnościami i tak ogromnym bagażem emocjonalnym, że moje dotychczasowe narzędzia nie wystarczały, były za małe. I to zarówno w pracy z dorosłymi, jak i w pracy z dziećmi i młodzieżą.

A hipnoza także nie w każdym przypadku pomagała lub nie zawsze mogła być użyta. No więc od września 2022 rozpoczęłam certyfikację w USA metodą Kod Emocji u dr Bradley’a.
I czym prędzej w październiku wystartowała moja II część szkolenia o Blokadach emocjonalnych. Uff. Miałam już to, czego mi brakowało.

W styczniu 2023 roku stworzyłam unikatowy w skali kraju, hybrydowy proces certyfikacji dla osób, które tak jak ja, chcą pracować z emocjami.

Po 9 miesiącach nauki i praktyki otrzymują oni tytuł: Neuroscience and Epigenetics trainer of emotions i stają się trenerami pracy z emocjami. Mam już 7 takich trenerów po mojej certyfikacji, a kolejne 40 osób się uczy.

A na wiosnę 2023 roku wpadłam na pomysł stworzenia  pierwszej  w Polsce platformy rozwojowej z obszaru szeroko pojętych emocji. I tak powołałam do życia cudowną wirtualną przestrzeń – Emocji Moc.

Odnajdziesz tam najnowszą wiedzę o emocjach podzieloną na 3 obszary, w zależności od tego, czy:

  • interesujesz się emocjami dla własnego rozwoju,
  • jesteś specjalistą potrzebującym tej wiedzy do pracy,
  • chcesz zostać certyfikowanym trenerem pracy z emocjami.

Moja Ścieżka Edukacyjna i Rozwojowa