10 pytań o grę Odporni Mentalnie

Tekst powstał na podstawie spotkania na żywo z Beatą Kaczor 14 czerwca 2022 roku. Nagranie można obejrzeć na kanale YouTube Beaty. Podczas spotkania Beata odpowiadała na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące narzędzia terapeutycznego Odporni Mentalnie.

Jeśli wolisz obejrzeć webinar z Beatą, to znajdziesz go poniżej.

W czym gra Odporni Mentalnie jest lepsza od innych gier o emocjach?

Podczas pracy z dziećmi brakowało nam czegoś, co pomoże nazywać emocje. Dostępne materiały nie spełniały naszych oczekiwań. Dodatkowo zauważyłyśmy, że nie ma dostępnych ciekawych narzędzi do treningu mentalnego. Brakowało nam namacalnego narzędzia, które pozwoliłoby zrozumieć i zapamiętać ważne pojęcia związane z treningiem mentalnym. 

W grze znajduje się 130 kart z pojęciami, sprawdzanych i wybieranych przez wielu psychologów, trenerów i innych specjalistów, ponieważ zależało nam na jak najlepszym doborze pojęć. Przygotowania trwały rok. Każda karta została zilustrowana obrazkiem odpowiadającym jej treści. Czasem wymagało to kilku prób, aby ilustracja idealnie oddawała dane pojęcie. 

Odporni Mentalnie są również wyjątkowi, ponieważ zadbaliśmy o pomoce na platformie online, dzięki czemu nie trzeba mieć wielkiego doświadczenia ani wiedzy, żeby jak najwięcej zyskać przy tej grze. Na platformie są dostępne szkolenia online, Inspiracje na wykorzystanie gry i wiele innych.

Czy za kursy są certyfikaty?

Kurs o emocjach „Emocje i uczucia w praktyce” kończy się testem, po którym można otrzymać certyfikat. Tak samo sytuacja wygląda ze szkoleniem online „Trening mentalny w praktyce”. Certyfikaty nie są dodatkowo płatne.

Czy są gotowe materiały do pracy z dziećmi przy wykorzystaniu gry Odporni Mentalnie?

Oczywiście. Na platformie online dostępne są karty zabawy z dziećmi, aż 21 stron zadań i ćwiczeń związanych z emocjami i treningiem mentalnym. Oprócz tego na platformie znajdziecie instrukcje obsługi emocji i uczuć.

Czy oglądanie nagrań z platformy online Odporni Mentalnie jest obowiązkowe?

Oczywiście, że nie! Jednak zapewniamy, że nawet mając już pewne doświadczenie w pracy z emocjami i treningiem mentalnym, nasze nagrania mogą Was zaskoczyć i nauczyć czegoś nowego.

Czy gra Odporni Mentalnie jest wysyłana za granicę?

Tak. Na stronie Odporni Mentalnie jest dostępna lista, gdzie obecnie wysyłamy naszą grę. Na ten moment jest to już długa lista krajów należących do Unii Europejskiej.

Czy jest możliwość kupna gry Odporni Mentalnie na raty?

Tak. Przez system ratalny można kupić grę w standardowej cenie, ponieważ  to działa od 500 zł. Obecnie (czerwiec 2022) gra jest w promocji i wystarczy w wiadomości do zamówienia napisać, w jakich ratach możecie płacić, zapłacić pierwszą ratę, a resztę będziemy pilnować. 🙂

Czemu gra Odporni Mentalnie jest taka droga?

Dwustronna plansza została wyprodukowana w Polsce. Karty (130 sztuk) są pokryte dwiema powłokami, aby były aksamitne w dotyku, matowe i przede wszystkim wytrzymałe. Zależało nam, abyście mogli korzystać z gry jak najczęściej i żeby to narzędzie terapeutyczne wytrzymało wiele intensywnych spotkań.

Oprócz tego w zestawie jest książka, materiałowy worek do przechowywania gry, pionki — kryształki oraz lusterko przydatne przy jednej z Inspiracji. To wszystko kosztuje 299 złotych, natomiast drugie 299 zł to koszt dwóch kursów w systemie online „Emocje i uczucia w praktyce” oraz „Trening mentalny w praktyce” z dożywotnim dostępem.

Bezpłatnie uzyskujecie również dostęp do Inspiracji, PDFy z kartami pracy, instrukcjami, a nawet nakładkami w językach angielskim i ukraińskim. 

Do końca czerwca 2022 roku trwa promocja i cały zestaw możecie kupić już za 489 zł!

Czy nastolatek zechce grać w tę grę?

Nasze doświadczenie i opinie, które do nas spływają od użytkowników Odpornych Mentalnie, wskazują na to, że tak. Nastolatkowie również chcą grać w tę grę, otwierają się i zaczynają mówić o tym, co dzieje się w ich ciele i emocjach. Korzystamy z tej gry podczas Zaczarowanych Wakacji i uczestnicy bardzo chętnie biorą udział w rozgrywkach.

Czy gra Odporni Mentalnie jest tylko dla dzieci i młodzieży?

Gra nadaje się również dla dorosłych. Niesamowite w tym narzędziu jest to, że niezależnie od tego, kto jest po drugiej stronie, możemy wykorzystać Odpornych Mentalnie. Gra sprawdza się także w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami.

Czy gra pomoże mi rozmawiać z dzieckiem o wstydzie? Mam z tym duże trudności.

W zestawie są materiały dotyczące pracy ze wstydem. Możecie przygotować się do rozmowy, czytając pytania dotyczące wstydu. Następnie wystarczy wziąć kartę i odważyć się rozmawiać z dzieckiem na ten temat. Podobnie wygląda sprawa z innymi emocjami, które mogą sprawiać Wam trudności.

Macie jeszcze jakieś pytania?

To były pytania zadawane przez Was na spotkaniu oraz przed nim. Jeśli jeszcze macie wątpliwości lub inne pytania, to zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością wszystko wyjaśnimy!

Ja Kaczka,

Trener Mentalny emocji dzieci, młodzieży i dorosłych
biuro@beatakaczor.pl

Masz ochotę dowiedzieć się więcej w temacie blokad emocjonalnych?
Obejrzyj webinar “Blokady emocjonalne – czym są i jak powstają”.

Chcesz lepiej rozumieć emocje swojego dziecka?
Obejrzyj bezpłatny webinar “Jak przetrwać trudne emocje dziecka i jak na nie reagować?”.

platforma emocji moc

Uwolnij emocje!

Dołącz do Emocji Moc – jedynej w Polsce platformy, która jest poświęcona olbrzymiej sferze pracy z emocjami i jej wpływowi na Twoje życie.