Trener pracy z emocjami – zawód przyszłości czy nowa moda?

Co możesz zrobić, gdy targają Tobą silne emocje? Kim jest trener pracy z emocjami? Czy to zawód przyszłości czy chwilowa moda? I co zrobić, aby nim zostać? Sprawdź.

Dlaczego tracisz dobrostan?

Obecnie coraz więcej osób skłania się do tego, aby patrzeć na człowieka w sposób holistyczny. I nie jest to wymysł chwili, a potwierdzony badaniami naukowymi fakt. Każdy z nas składa się z ciała, umysłu i emocji i żadna z tych przestrzeni nie istnieje w próżni. Wręcz przeciwnie – współpracują one ze sobą i wpływają na siebie nawzajem. A co za tym idzie zdrowie i dobrostan możesz zagwarantować sobie tylko wtedy, gdy zadbasz o każdy z tych elementów. Bo kiedy Twój umysł doświadcza stresu i uporczywych negatywnych emocji, a Ty  i nic z tym nie robisz, zaczyna chorować ciało.

Co możesz zrobić, gdy emocje biorą górę?

Możesz się teraz zastanawiać, co właściwie masz zrobić, kiedy wpadasz w szał po raz 10 w tym tygodniu. Albo gdy płaczesz z bezsilności po nocach. A może myślisz, że Ciebie to nie dotyczy, bo Ty właściwie niewiele czujesz. Być może. Ale Twoje ciało czuje. Ono czuje każdą emocję w formie energii, która potrafi utknąć w nim na długie lata, dając po czasie objawy chorobowe.

I teraz, co możesz zrobić? Możesz postawić na rozwój i zaczerpnąć z najnowszej wiedzy na temat emocjonalności człowieka, traum, fobii i blokad emocjonalnych np. TATUJ. Dzięki temu będziesz bardziej świadomy tego, co się z Tobą dzieje i jakie są tego skutki w Twoim życiu.

Ale możesz też zrobić coś więcej. Skorzystać z pomocy trenera pracy z emocjami lub sam takim trenerem zostać i pomagać innym we właściwym rozumieniu i podejściu do emocji.

praca z emocjami

Kim jest trener pracy z emocjami i w czym pomaga?

Trener pracy z emocjami to specjalista, który podczas sesji indywidualnych oraz szkoleń uczy nowego sposobu obsługiwania własnych emocji. Szerzy też najnowszą wiedzę naukową na ich temat. Ponadto podczas sesji trener pracy z emocjami zwiększa u klienta świadomość emocji, ich źródła, informacji, jaką ze sobą niosą oraz wypracowuje indywidualne, prawidłowe strategie radzenia sobie z nimi. Jego zadaniem jest również odkrywanie blokad emocjonalnych i ich uwalnianie z ciała, aby przywrócić klientowi pierwotną równowagę w całym systemie mózg-emocje-ciało. Praca trenera emocji jest zatem przede wszystkim pracą z człowiekiem i jego emocjonalnością.

Trener pracy z emocjami - zawód przyszłości czy nowa moda?

No dobrze, wiesz już kim jest trener pracy z emocjami i nawet spodobało Ci się to, czym się zajmuje. A może wręcz przeciwnie, myślisz, że to jakiś wymysł, chwilowa moda, tak jak na innych coachów i trenerów mentalnych?

To ja Ci napiszę z serca i z obserwacji. Emocje odgrywają kluczową rolę w Twoim życiu. Są z Tobą każdego dnia. Towarzyszą Ci w pracy, w rozmowach z szefem. Są z Tobą, gdy jesz kolację z rodziną i kiedy odrabiasz zadanie z dzieckiem. I nawet wtedy, kiedy ich nie zauważasz. I nawet, gdy ich nie lubisz albo nie rozumiesz albo Cię przerastają – to one są i oddziałują na Twoje życie i  Twoje decyzje. I na życie każdego i każdej z nas.

I właśnie dlatego myślę, że zawód trenera pracy z emocjami to nie żaden chwilowy boom czy wytrych, a prawdziwie perspektywiczny zawód przyszłości. Bo statystyki pokazują wyraźnie, że obecny człowiek często jest pogubiony, samotny i żyje w pośpiechu. Nie słucha albo nie rozumie tego, o czym mu mówią jego własne emocje i ciało. I później doświadcza coraz większych lęków, traum i chorób. I tu się pojawia miejsce na cudowną i uwalniającą pracę z trenerem emocji. I takich trenerów będzie potrzeba coraz więcej, aby jak najwięcej osób nauczyło się prawidłowo obsługiwać swoją emocjonalność.

A jak zostać trenerem emocji?

Zawód trenera emocji to w Polsce nowość. Jednak jeśli interesują Cię emocje i ich wpływ na zdrowie oraz dobre samopoczucie, to możesz poszerzyć swoje kompetencje, zyskać najnowszą i kompleksową wiedzę o emocjach podczas stworzonego przeze mnie 9-miesięcznego procesu certyfikacji.

Stworzyłam ten obszerny kurs, aby dać możliwość każdemu, kto chce zyskać nowy zawód trenera pracy z emocjami i zmieniać dotychczasowe podejście do emocji u innych. Po zakończeniu certyfikacji, która ma charakter hybrydowy i obejmuje zarówno teorię jak i praktykę, otrzymujesz tytuł: Neuroscience and Epigenetics trainer of emotions.

Więcej o certyfikacji na trenera pracy z emocjami przeczytasz TUTAJ.

Uwolnij emocje!

Dołącz do Emocji Moc – jedynej w Polsce platformy, która jest poświęcona olbrzymiej sferze pracy z emocjami i jej wpływowi na Twoje życie.