Blokady emocjonalne – co blokują w życiu

Blokady emocjonalne – co blokują w życiu? Dowiedz się, jakie obszary możesz mieć zablokowane przez utykającą w ciele energię emocji.

Czym są blokady emocjonalne?

Blokady emocjonalne to nic innego jak nieprzeżyta energia emocji, która utyka w Twoim ciele. Blokady emocjonalne powstają głównie wtedy, gdy:

1. Nieprawidłowo obsługujesz własne emocje, czyli tłumisz je albo udajesz, że ich nie ma zamiast je przeżywać.

2. Przeżywanie emocji, która do Ciebie przyszła, zostaje zaburzone lub przerwane.

3. Emocja, która do Ciebie przychodzi jest zbyt trudna na dany moment, abyś ją zasymilował, przetworzył i odprowadził.

Nie jesteśmy świadomi faktu, że właśnie tworzy się w nas blokada emocjonalna. A każdy z nas ma średnio ok. 350 blokad emocjonalnych. Ich zblokowana energia może utykać w różnych częściach ciała, najczęściej w miejscu, które już jest osłabione.

 

Blokady emocjonalne - co blokują w życiu

Nagromadzenie blokad emocjonalnych i uruchomione mechanizmy odcinania się od emocji powoli zmieniają konstrukt Twojej osobowości i wpływają na wiele obszarów życia, o których nawet byś nie pomyślał w kontekście blokad.

Relacje

Pierwszymi problemami, jakie możesz dostrzec, są te związane z utrudnionym wyrażaniem własnych uczuć.  Równolegle pojawiają się problemy w relacjach z innymi ludźmi.

Nie chodzi tu tylko o bliskie intymne relacje. To mogą być też zwykłe relacje na stopie koleżeńskiej czy przyjacielskiej. W pewnym momencie możesz dojść do wniosku, że boisz się np. relacji z kobietami (nawet jeśli to tylko Twoje koleżanki z pracy).

Albo możesz stwierdzić, że nie masz ochoty odkrywać siebie i swoich emocji przed kimś kogo nie znasz, aby poznać się bliżej. I że tak właściwie to nie lubisz ludzi.

Przeczytaj też “Jak rozpoznawać swoje uczucia i emocje“.

"Nagromadzenie blokad emocjonalnych i uruchomione mechanizmy odcinania się od emocji powoli zmieniają konstrukt Twojej osobowości i wpływają na wiele obszarów życia, o których nawet byś nie pomyślał w kontekście blokad".

blokady emocjonalne co blokują

Zdrowie

Bardzo często efekty blokad emocjonalnych możesz też dostrzec w pojawiających się problemach ze zdrowiem.

I tu nie ma reguły, bo energia nieodprowadzonych emocji utyka w różnych częściach ciała i w różnych narządach. Może być tak, że będziesz czuć ciągłe napięcie w żołądku lub pojawią się u Ciebie nawracające bóle głowy lub pleców.

Możesz też odkryć, że masz alergię. Albo w pewnym momencie – gdy blokad emocjonalnych będzie już na tyle dużo, że Twój organizm powie dość – pojawi się u Ciebie łuszczyca lub insulinooporność.

Więcej o tym po czym poznasz, że masz blokady emocjonalne znajdziesz TUTAJ.

Finanse

Prowadzisz dwie firmy, a nadal nie masz tyle pieniędzy, ile byś chciał? Masz wrażenie, że pieniądze przelatują Ci przez palce, bo zawsze pojawiają się wydatki? A może pracujesz po godzinach i efekty finansowe też są marne?

Jeśli, czytając to, kiwasz głową potwierdzająco, to znak, że być może też masz blokady emocjonalne na finansach i powinieneś to sprawdzić.

Pamiętaj, że pieniądze same w sobie są neutralne, to my nadajemy im znaczenie, które jest zależne od naszych emocji i powstałych blokad.

Co możesz zrobić, aby pozbyć się blokad emocjonalnych?

Jeśli w procesie wychowania otrzymałeś negatywne instrukcje obsługi emocji i teraz je tłumisz albo wyśmiewasz, kiedy przychodzą, to pamiętaj, że możesz to zmienić.

Podobnie rzecz ma się z blokadami emocjonalnymi. Tak jak wspominałam na początku, blokada emocjonalna to zblokowana w ciele energia, a tę energię można uwolnić. Jak? Możesz to zrobić na wiele sposobów.

Możesz zacząć od sesji indywidualnych z certyfikowanym trenerem emocji lub zdecydować się na pracę podczas stacjonarnych warsztatów z uwalniania z blokad emocjonalnych. Jedno jest pewne pracę z emocjami i uwalnianiem blokad warto zacząć w każdym momencie, abyś mógł się cieszyć życiem bez chorób, problemów w relacjach i bez trudności w sferze finansów.

Dlatego zapraszam Cię do zmiany już teraz!