Blokady emocjonalne – po czym je poznać.

Średnio każdy z nas ma około 350 blokad emocjonalnych. Czy wiesz, po czym je poznać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się o nich więcej.

Blokada emocjonalna - co to jest?

Emocje, które pojawiają się w nas to energia, wibracje. Każda z emocji wytwarza inny rodzaj wibracji. I jeśli emocja po pojawieniu się w Tobie zostanie zauważona, a potem pozwolisz, jej wybrzmieć do końca, to cykl życia emocji się zamyka.

Ale jeśli przeżywana przez Ciebie emocja:

  1. nie zostaje przeżyta do końca lub
  2. jej przeżywanie zostaje zaburzone albo
  3. jest zbyt trudna dla Ciebie na daną chwilę, aby ją zasymilować, przetworzyć i odprowadzić.

Wtedy wibracja tej emocji utyka w ciele i powstaje blokada emocjonalna. Blokady mogą się pojawiać w Twoim ciele dosłownie z wszystkiego, ale Ty będziesz kojarzyć te blokady emocjonalne, które  są najczęściej związane z traumą, trudnymi doświadczeniami z przeszłości, złą obsługą emocji czy zablokowanym wyrażaniem siebie w rodzinie lub w społeczeństwie.

Dłogotrwała trudność w prawidłowej obsłudze własnych emocji, nagromadzenie blokad i uruchomione mechanizmy odcinania się od emocji doprowadzają do odczuwania pustki, braku zainteresowania wieloma rzeczami, z których wcześniej pojawiała się radość. Pojawiają się także problemy z relacjami z innymi ludźmi. To co wyłania się na pierwszy plan w takiej sytuacji to to, że największą trudność sprawia  zrozumieniem własnych uczuć i emocji oraz ich prawidłowe komunikowanie światu.

Blokady emocjonalne w dużym nagromadzeniu  mogą prowadzić do depresji, stanów lękowych czy nawet do  izolacji społecznej. Rozwój i rozeznanie swoich emocji to kluczowy element zdrowia psychicznego, dlatego jeśli odczuwasz trudności w nawiązywaniu kontaktów emocjonalnych lub wyrażaniu swoich uczuć, warto szukać pomocy u specjalisty od pracy z emocjami

blokady emocjonalne,po czym je poznasz

Blokady emocjonalne - po czym je poznać.

Blokada emocjonalna to stan, w którym tracisz zdolność do przeżywania i wyrażania uczuć w naturalny sposób. Zazwyczaj odcinasz się od emocji lub ją bagatelizujesz. Jednak fakt, że jej nie zauważasz nie sprawia, że energia emocji znika.

Niepoprawnie przeżyta, niezasymilowana emocja utyka w ciele jako blokada emocjonalna. I o ile jedna czy nawet kilka blokad nie daje jeszcze żadnych objawów. O tyle nagromadzone przez lata blokady już tak.

Jakie objawy płynące z ciała świadczą o tym, że masz blokady emocjonalne i że najwyższy czas zabrać się za ich usuwanie?

Blokady emocjonalne mogą dawać wiele różnorodnych objawów w zależności od tego, w jakim miejscu w Twoim ciele jest ich najwięcej i które układy czy narządy są u Ciebie najbardziej obciążone i osłabione.

Do najczęstszych symptomów blokad emocjonalnych zaliczamy:

💠 brak energii,
💠 bezsenność,
💠 fobie,
💠 ataki paniki,
💠 ucisk w klatce piersiowej,
💠 ucisk w żołądku,
💠 szczękościsk,
💠 zgrzytanie zębami,
💠 bóle pleców,
💠 bóle barków,
💠 bóle głowy,
💠 nawracające migreny,
💠 alergia,

💠 astma,
💠 łuszczyca,
💠 insulinooporność,
💠 cukrzyca,
💠problemy z tarczycą,
💠problemy z zatokami,
💠zaparcia,
💠problemy z wagą,
💠nadmierne pocenie się,
💠 zespół jelita drażliwego,
💠brak koncentracji,
💠mniejsza wydajność w pracy lub szkole.

W celu rozwiązania tego problemu, konieczne jest wyleczenie jego przyczyn, czyli systematyczna praca nad uwalnianiem z blokad u certyfikowanego trenera pracy z emocjami. Istotne jest też równoczesne leczenie odpowiednich chorób fizycznych lub psychologicznych. Takie całościowe podejście przyniesie Ci szybsze i bardziej zadowalające efekty.

Może się zdarzyć, że pojawi się u Ciebie strach przed pracą z emocjami, bo już czujesz, że masz sporo do zrobienia. Albo nie chcesz nic zmieniać pomimo dolegliwości, bo zastanawiasz się, jaka będzie Twoja emocjonalność bez blokad.

To ja Ci mówię z własnego doświadczenia i na podstawie wielu przykładów osób, z którymi pracowałam na sesjach, że pracę z emocjami warto zacząć w każdym momencie. I że życie bez blokad może być lżejsze, zdrowsze i bardziej komfortowe.

A jak nie chcesz od razu zaczynać od sesji uwalniania, to poszerz swoją wiedzę o emocjach, korzystając z platformy Emocji Moc i w swoim czasie poczujesz, że to już jest ten moment na głębszą pracę.

Uwolnij emocje!

Dołącz do Emocji Moc – jedynej w Polsce platformy, która jest poświęcona olbrzymiej sferze pracy z emocjami i jej wpływowi na Twoje życie.