Czym jest certyfikacja na trenera pracy z emocjami

Kim jest trener pracy z emocjami? I jak wygląda proces certyfikacji, aby móc pracować w tym nowym i pasjonującym zawodzie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

Kim jest trener pracy z emocjami?

Najnowsze badania naukowe rzucają nowe światło na emocje i ich rolę w naszym życiu. Mają one kluczowe znaczenie w każdym jego obszarze. Dlatego tak ważne jest, aby coraz więcej osób potrafiło je właściwie “obsługiwać” i przekazywać prawidłowe instrukcje obsługi emocji nowemu pokoleniu.

Kim jest zatem trener pracy z emocjami? To osoba, która uczy prawidłowej obsługi własnych emocji. Pokazuje też, jak pozbyć się szkodliwych schematów i niewspierających przekonań (często wyniesionych z domu). I jak zacząć funkcjonować w relacjach osobistych czy zawodowych z nowym spojrzeniem na emocje. Spojrzeniem, które ułatwia życie i polepsza jego jakość.

Praca trenera emocji to praca na żywym organizmie, spotkania z ludźmi, prowadzenie sesji indywidualnych i szkoleń. Trener pracy z emocjami to też zawód pełen wyzwań i otwartości na to, co nowe. Bo nauka o emocjach przeżywa obecnie  intensywny rozwój.

Jest to jednak zawód, który daje niesamowicie dużo satysfakcji. Poza tym jest to nowa profesja na polskim rynku, a co za tym idzie daje dużo możliwości rozwoju. Jako trener pracy z emocjami możesz pracować zarówno zdalnie jak i stacjonarnie. Możesz też  z powodzeniem rozwijać swoją firmę i jednocześnie robić coś dobrego dla innych. Co zrobić, aby zostać trenerem pracy z emocjami?

Czym jest certyfikacja na trenera pracy z emocjami?

Kiedy już wiesz, kim jest trener pracy z emocjami i myślisz o tym, aby zacząć pracować w tym zawodzie – czas pomyśleć o tym, jak to zrobić.

Drogą do zawodu trenera pracy z emocjami  jest obecnie jedyny w Polsce  proces certyfikacji, którego autorką jest Beata Kaczor – certyfikowany trener pracy z emocjami.

Kurs “Neuroscience and Epigenetics trainer of emotions” realizujesz w ciągu 9 miesięcy, w formie hybrydowej (tzn. częściowo online i częściowo stacjonarnie).

Kurs certyfikacyjny daje Ci dostęp do materiałów online. Możesz je realizować we własnym tempie i w dowolnym czasie. Istotne jest jedynie, abyś przyswoił całą wiedzę dostępną w poszczególnych modułach przed kończącym całość szkoleniem certyfikacyjnym.

Poza kompleksową wiedzą o emocjach, podczas całego procesu realizujesz też dwa 2-dniowe szkolenia stacjonarne (w Opolu), w wybranych – spośród dostępnych – terminach.

Przed uzyskaniem certyfikatu, zdajesz egzamin teoretyczny z wiedzy w formie online oraz przyjeżdżasz po raz trzeci do Opola na kończące cały proces 3-dniowe szkolenie certyfikacyjne.

Ponadto certyfikacja to nie tylko solidna dawka kompleksowej, najnowszej i unikatowej wiedzy o emocjach. To też ćwiczenia praktyczne z zakresu prowadzenia sesji pod okiem mentora i praktyki, które należy zrealizować przed przystąpieniem do egzaminu końcowego.

A wszystko po to, aby po zakończonym kursie certyfikacyjnym czuć się w pełni mocy, by pracować z innymi nad ich emocjonalnością jako certyfikowany trener pracy z emocjami.

Co zyskasz dzięki certyfikacji?

Co daje Ci proces certyfikacji?

  1. Otrzymujesz nowy zawód, którym możesz śmiało działać w różnych dziedzinach naszego życia – wiedza, którą zdobędziesz, jest unikatowa i znana w mikro wydaniu! A przestrzeń dbania o emocje w Polsce jest dopiero w zalążku, więc masz pole do popisu w swoich działaniach.
  2. Uzyskujesz w jednym miejscu kompleksową wiedzę o emocjach z takich przestrzeni i dziedzin jak: świadomość, podświadomość, neuronauka, epigenetyka, biologia totalna, analiza transakcyjna, ustawienia systemowe, trening mentalny.
  3. Dostajesz sprawdzone narzędzia do pracy indywidualnej i grupowej z emocjami.
  4. Dostajesz opiekę superwizyjną przez rok – na unikatowej platformie o emocjach www.emocjimoc.pl
  5. Jesteś wpisany w bazie certyfikowanych trenerów od emocji.
  6. Dostajesz od nas zlecenia na szkolenia o emocjach – czyli rosną Twoje zarobki.
  7. Masz stały dostęp do najnowszej wiedzy o emocjach, która to wiedza zmienia się z miesiąca na miesiąc.

Sprawdź, co o certyfikacji mówi jedna z absolwentek.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o certyfikacji, zajrzyj w link poniżej.

Wracam do siebie

Uwolnij emocje!

Dołącz do Emocji Moc – jedynej w Polsce platformy, która jest poświęcona olbrzymiej sferze pracy z emocjami i jej wpływowi na Twoje życie.