Kim jest trener mentalny?

Kim jest trener mentalny? Psychologiem, coachem, a może psychoterapeutą. Przekonaj się, co robi trener mentalny, komu pomaga i jak nim zostać.

Kim jest trener mentalny i komu pomaga?

Trener mentalny to osoba, która zajmuje się wspieraniem, motywowaniem i prowadzeniem klientów w procesie pracy nad ich umysłem, emocjami i zachowaniami. Trener mentalny często pracuje z ludźmi, którzy chcą osiągnąć określone cele lub poprawić swoje samopoczucie i nastawienie do życia. 

Trener mentalny w swojej pracy czerpie z wielu dziedzin m.in. z psychologii, neuronauki, coachingu, fizyki kwantowej czy z mindfulness. Przy pomocy różnych narzędzi i technik, pomaga swoim klientom zdobyć wyższe poziomy samoświadomości i samoakceptacji. A to prowadzi ich do lepszego zrozumienia siebie, swoich emocji i wreszcie innych ludzi. Trener mentalny może również wesprzeć w rozwiązywaniu problemów, które klient ma w pracy lub życiu prywatnym. 

Sesje z trenerem mentalnym mogą Ci też pomóc w stawaniu się bardziej odpornym na stres i skutecznym w radzeniu sobie z trudnościami. Śmiało skorzystaj z usług trenera mentalnego, jeśli chcesz polepszyć swoje umiejętności interpersonalne, poprawić koncentrację i motywację, a także zredukować poziom stresu i niepokoju.

Trenerzy mentalni są specjalistami w dziedzinie rozwoju osobistego i pomagają swoim klientom osiągnąć to, co dla nich najważniejsze. 

Kto może korzystać z sesji z trenerem mentalnym? 

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Sesje z trenerem mentalnym to idealna opcja dla osób, które chcą poprawić swoje samopoczucie, zdolności intelektualne i emocjonalne. Mogą z nich korzystać wszyscy, którzy czują, że mają trudności w życiu codziennym, w pracy lub w szkole. Sesje z trenerem mentalnym są również dobrym rozwiązaniem dla sportowców, którzy chcą poprawić swoje wyniki w zawodach.

Trener mentalny pomoże Ci również w sytuacji, kiedy odczuwasz stres, lęki, czy masz problemy z koncentracją lub trudności w relacjach z innymi ludźmi. Sesje z trenerem mentalnym są skierowane zarówno do dorosłych jak i do dzieci. W przypadku dzieci sesje muszą być prowadzone przez specjalistów z doświadczeniem w pracy z dziećmi. Są to wtedy sesje dostosowane do potrzeb i możliwości danego dziecka i jego rozwoju. Korzystanie z sesji z trenerem mentalnym jest dobrym sposobem na poprawę jakości Twojego życia. 

"Sesje z trenerem mentalnym to idealna opcja dla osób, które chcą poprawić swoje samopoczucie, zdolności intelektualne i emocjonalne".

trener mentalny

Jak zostać trenerem mentalnym?

Jeśli zaciekawił Cię temat zawodu, jakim jest trener mentalny, a dodatkowo lubisz pracować z ludźmi i im pomagać, to koniecznie czytaj dalej.

Jeśli chcesz zostać trenerem mentalnym, musisz najpierw posiadać wiedzę i umiejętności z zakresu psychologii oraz treningu mentalnego. Możesz zdobyć je kończąc specjalistyczne kursy szkoleniowe w tym kierunku. Ja Ci polecam uczelnię, którą kończyłam sama i to podczas jej pierwszej edycji czyli  Akademia Trenerów Mentalnych Jakuba B. Bączka. Ta Akademia zmieniła moje życie zawodowe i dzisiaj dzięki niej jestem w tym miejscu w którym jestem.

Aby zostać trenerem mentalnym, oprósz wiedzy teoretycznej musisz mieć jeszcze praktykę, dlatego podczas rozpoczęcia edukacji od razu rozpocznij praktykowanie czyli umawiaj się na (jeszcze tylko podczas nauki) bezpłatne sesje indywidualne oraz grupowe.  Bardzo ważne jest również ciągłe doskonalenie swojej wiedzy i umiejętności poprzez uczestnictwo w konferencjach, szkoleniach i kursach doskonalących.

Praca Trenera Mentalnego to ciągły rozwój i nauka. Ja nie poprzestałam na wiedzy z Akademii. Dla mnie to był dopiero początek tej drogi. Bo droga ta, to praca z drugim człowiekiem i jego psychiką oraz emocjami, dlatego ja stale poddaję się superwizjom i ustawicznie szkolę się na kursach, warsztatach w kraju a obecnie najwięcej za granicą.  Pamiętaj, że rozwój swojego talentu i pasji w dziedzinie treningu mentalnego wymaga czasu i poświęcenia co  prowadzi do satysfakcjonującej kariery zawodowej. 

Dzisiaj jestem wykładowcą na Akademii Trenerów Mentalnych Juniorów oraz prowadzę moją własną certyfikację na trenera pracy z emocjami czyli “Neuroscience and Epigenetics trainer of emotions” I powiem Ci, że to jest moje miejsce na ziemi i będę to robić do końca świata i jeden dzień dłużej. 

Uwolnij emocje!

Dołącz do Emocji Moc – jedynej w Polsce platformy, która jest poświęcona olbrzymiej sferze pracy z emocjami i jej wpływowi na Twoje życie.