Morze Emocji, czyli 172 km wpław przez Bałtyk i Karolina Szczepaniak

Autorski Projekt Karoliny Szczepaniak Morze Emocji to próba ustanowienia rekordu świata i przepłynięcia 172km wpław przez Bałtyk jako pierwszy człowiek na świecie. Na czym dokładnie polega ten projekt? Jakich umiejętności wymaga? I dlaczego jest taki ważny? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

Czym jest projekt Morze Emocji?

“Morze Emocji” to niezwykłe wyzwanie Karoliny Szczepaniak, polegające na przepłynięciu wpław 172 km przez Bałtyk, z Czołpina do Olandii w Szwecji. Jest to próba ustanowienia rekordu świata w pływaniu na otwartych wodach, bez dotykania łodzi, przez 70 godzin bez snu. Nie dokonał tego jeszcze żaden człowiek na świecie.

A cały projekt to wiele tygodni treningu, układania planów, diety i przygotowania mentalnego.

Od samej Karoliny próba przepłynięcia Bałtyku będzie wymagała przede wszystkim umiejętności zarządzania procesami, które wydają się być wręcz nierealne do osiągnięcia.

Umiejętności, które opanowuje Karolina Szczepaniak przed startem projektu Morze Emocji to między innymi:

  • Wchodzenie w stan relaksacji w trakcie wykonywanego wysiłku fizycznego,
  • Spanie podczas płynięcia,
  • Dysocjacja od bólu ogarniającego całe ciało,
  • Adaptacja do zmieniającej się temperatury wody,
  • Przyjmowanie posiłków w pozycji horyzontalnej w okresie około 70h,
  • Przygotowanie medyczne wszystkich partii mięśni ciała i stawów,
  • Reagowanie na lęki oraz szereg emocji związanych z podjęciem i realizacją zadania.

A dlaczego Ci o tym piszę? Bo jako trener mentalny i trener pracy z emocjami jestem w teamie wspierającym Karolinę. I dokonujemy wspólnie z Karoliną niesamowitych rzeczy. I każdego dnia przekonuję się coraz bardziej, że praca z emocjami, podświadomością i ciałem to naprawdę kosmos!

Dlaczego projekt Morze Emocji jest taki ważny?

Projekt “Morze Emocji” jest nie tylko wymagający dla samej Karoliny, ale też ważny w kontekście społecznym. Łączy sport ekstremalny z misją społeczną – wspiera zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży we współpracy z Fundacją UNAWEZA.

Karolina Szczepaniak, podejmując próbę przepłynięcia 172 km przez Bałtyk, zwraca uwagę na to jak ważna jest profilaktyka zdrowia psychicznego i wsparcie w tym obszarze.

Celem projektu jest nie tylko przekraczanie własnych granic fizycznych i psychicznych, ale także budowanie świadomości na temat wyzwań emocjonalnych, z którymi mierzą się dzisiaj młodzi ludzie.

Kim jest Karolina Szczepaniak?

Karolina Szczepaniak to psycholog sportu, entuzjastka sportów ekstremalnych oraz pływaczka ultra, znana z przekraczania ludzkich możliwości na otwartych wodach. Na co dzień pomaga ludziom przełamywać własne lęki, nie tylko te związane z wodą jako certyfikowany trener pracy z emocjami.

Pływa od 7 roku życia. Zaczynała swoją przygodę od gimnastyki i akrobatyki, a później równolegle pojawiło się pływanie. Z czasem skupiła się na wyzwaniach związanych z pływaniem na długich dystansach. Jest też reprezentantką Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie (2008) i w Londynie (2012) i wielokrotną rekordzistką kraju.

Jej misją jest nie tylko testowanie granic fizycznych i psychicznych, ale także wspieranie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży poprzez sport.

Projekt “Morze Emocji” jest zwieńczeniem jej pasji oraz zaangażowania w pomoc innym. Więcej o projekcie Karoliny i możliwościach włączenia się we wspieranie działań na rzecz zdrowia psychicznego młodych ludzi znajdziesz na stronie www.morzeemocji.com