Mastermind – co to i dla kogo?

Wsparcie grupy to doskonały motywator do rozwoju. A gdyby tak wykorzystać je w bardziej konkretnej formie poprzez uczestnictwo w mastermindzie? Nazwa master mind znaczy dosłownie „mistrzowski umysł”. Przeczytaj, na czym polega metoda pracy w takiej formie.

Na czym polega mastermind?

Mastermind to spotkania grupy osób, które wzajemnie wspierają się w drodze do wybranego celu. Najczęściej biorą w nich udział osoby prowadzące firmę i pracujące nad jej rozwojem. Coraz popularniejsze są jednak mastermindy osób niezwiązanych z biznesem, tylko takich, które chcą popracować nad własnym rozwojem. 

Aby mastermind był mastermindem, a nie po prostu spotkaniem kilku osób, musi spełniać określone warunki. 

Elementy obowiązkowe w mastermindzie

Spotkania w formule mastermind mają z góry określoną regularność i czas trwania. Mogą odbywać się online lub stacjonarnie. Podczas spotkania dla każdego uczestnika jest przeznaczony czas na omówienie jego wyzwania. Na koniec każdego spotkania wybierasz sobie jakieś zadanie, na którym skupisz się do następnego spotkania. Ten moment jest bardzo ważny, bo dzięki niemu zmieniasz rozmowy o działaniu w rzeczywiste działanie, które pomaga Ci się zbliżyć do założonego celu. 

Osoby, które pracują wspólnie w mastermindzie zajmują się tym samym tematem. Na przykład skupiają się na napisaniu książki, budowie marki osobistej czy zwiększeniu sprzedaży w swojej firmie. Jest to o tyle ważne, ponieważ każdy uczestnik wnosi do grupy swoje zasoby, czyli umiejętności i doświadczenie, które pomoże pozostałym osobom. Cele poszczególnych uczestników są różne, ale łączą się w ustalonej z góry tematyce.

Korzyści z uczestnictwa w grupie mastermind

Oprócz oczywistej korzyści, jaką jest osiągnięcie założonych celów, możemy wymienić jeszcze inne zalety uczestnictwa w spotkaniach mastermindowych. Uczestnicząc w grupie mastermindowej zawierasz nowe znajomości z ludźmi, którzy w przyszłości mogą stać się nawet Twoimi partnerami biznesowymi. Spotkania z grupą pomagają w świeżym spojrzeniu na swoje wyzwania, a Ty zyskujesz motywację do działania. 

Mastermind dla certyfikowanych trenerów pracy z emocjami

Jeśli chcesz rozwinąć skrzydła jako certyfikowany trener pracy z emocjami, to właśnie u nas możesz dołączyć do takiej grupy mastermindowej. Prowadzić ją będzie Beata Kaczor – dyplomowany trener mentalny i certyfikowany trener pracy z emocjami. Beata prowadzi autorską certyfikację na trenerów Neuroscience and Epigenetics trainer of emotions. Ma kilkanaście lat doświadczenia w pracy z emocjami.

Udział w mastermindzie z Beatą jest limitowany i dostępny tylko dla niewielkiej grupy osób. Aby do niej dołączyć, musisz być trenerem po certyfikacji. W każdej grupie zbierają się 4 osoby. Cały cykl spotkań trwa 3 miesiące. Łącznie jest to 6 spotkań co 2 tygodnie, po 1,5 godziny każde. Cena 1200 zł netto, 1476 zł brutto.

Wracam do siebie

Uwolnij emocje!

Dołącz do Emocji Moc – jedynej w Polsce platformy, która jest poświęcona olbrzymiej sferze pracy z emocjami i jej wpływowi na Twoje życie.